Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2013

'Οχι τόσο βαριά όσο νομίζετε...

To 1-4 εναντίον της Παρί Σεν Ζερμέν φαντάζει σε όλους όσους δεν είδατε τον αγώνα ένα εξευτελιστικό σκορ και έναν αγώνα που δεν αντιστεκόταν καθόλου ο Ολυμπιακός...'Ομως δεν είναι καθόλου,ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ έτσι...Αναφέρω χαρακτηριστικά μόνο ένα στατιστικό του πρώτου ημιχρόνου :10 -1 τελικές υπέρ του Ολυμπιακού...ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ 1-1...Η τρανή απόδειξη γιατί το ποδόσφαιρο είναι τόσο αγαπητό,γιατί μπορεί να σε πορώσει τόσο άσχημα που να χάσεις τα λογικά σου!Και έρχεται ένα δεύτερο ημίχρονο,όπου ο Λοράν Μπλαν πετάει 30 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΠ'ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ,οι ερυθρόλευκοι κουράζονται και η άμυνα παραλύει δέχοντας τρία γκολ από κόρνερ ,σαν σε ριπλέι...Κάπου εκεί ο αγώνας τελειώνει και,μιας και είχα mb-σήμερα τελειώσανε :'(- μπαίνω facebook και βλέπω ηττημένους από Ιωνικό,Παναχαϊκή και Παναιτωλικό να κράζουν τον 15 στα 17 τελευταία χρόνια Ευρωπαίο Ολυμπιακό...ΠΦΦΦΦΦ,μόνο εγώ βλέπω ότι αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ;Δηλαδή,να'χουμε  την πίκρα μας,να'χουμε και να αντιμετωπίσουμε τέτοιες συμπεριφορές ;Πόσο πια;