Παρασκευή 27 Ιουλίου 2012

Oλυμπιακός-Νιουκάστλ-Απολογισμός

Τρίτο και τελευταίο φιλικό στη Πορτογαλία και το πιο δυνατό ,με αντίπλαο τη Νιουκάστλ!Το σκορ έμεινε το ίδιο με το προηγούμενο ματς αλλά αυτή το φορά μείναμε με πολύ καλά στοιχεία απ'το δεύτερρο ημίχρονο!Ναι,όπως καταλαβαίνετε,για άλλη μια χρονιά ο Ολυμπιακός θα πάρει πρωτάθλημα και -ευελπιστώ- θα'χει μια καλή σεζόν παίζοντας ως "Ολυμπιακός του ημιχρόνου"!
Στο ματς τώρα,ο Τέιλορ σστο 25' και η Νιούκαστλ κατοτρόπωσε στο α'ημίχρονο .Στο β' ωστόσο ήταν η σειρά του Ολυμπιακού να μιλήσει!Δε πα να έμεινε με 10 παίκτες από την αποβολή του Μοντεστό στο 74',ο Μήτρογλου στο 79' το κάρφωσε και έτσι έμεινε μέχρι τη λήξη!Έπειτα,οι άνθρωποι του φιλικού είπαν:Ας το κάνουμε λίγο ΦΙΦΑ ρε αδερφέ! Και έτσι έγινε,μετά την ισοπαλία πάτησαν only penalties στη κονσόλα τους και οι παίχτες οδηγήθηκαν στην άσπρη βούλα! Η Νιούκαστλ έχασε το πρώτο πέναλτι με το Σισέ ενώ το τελευταίο του Ολυμπιακού ο Τάτος και έτσι ήρθαμε στο 4-4 !Ε,μετά θα τελείωσε η μπαταρία του χειριστήριου και θα βαρέθηκαν να το συνεχίσουν ,τελείωσε και η μπαταρία του χειριστηρίου και είπαν ας το σταματήσουμε εδώ !