Σάββατο 19 Μαΐου 2012

Eρυθρόλευκο πάρτι στην Αυστραλία!

O Oλυμπιακός είχε κανονίσει εδώ και καιρό το τελευταίο αγώνα της σαιζόν με προπονητή τον Ερνέστο Βαλβέρδε στην Αυστραλία,μιας και είναι η χώρα με τους πιο πολλούς Γαύρους στο εξωτερικό και πιο συγκεκριμένα στην Μελβούρνη.Eκεί,ο Ολυμπιακός μπροστά σε 16.000 φίλους του έδειξε στην Μέλμπουρν Βίκτορι γιατί είναι η καλύτερη ομάδα της Ελλάδας!4-1 τελικό 3-1 ημίχρονο...όπα με επηρέασε το στοίχημα πάμε πάλι !4-1 το τελικό σκορ με τον Ολυμπιακό να σημειώνει 3 γκολ στο πρώτο και 1 στο 2ο ημίζεονο και η Μέλμπουρν Βίκτορι τ μοναδικό γκολ που έβαλε ήταν στο πρώτο ημίχρονο.Αναλυτικά, το... χορό των τερμάτων άνοιξε στο 10' ο Φουστέρ μετά από ωραία ενέργεια, ενώ στο 22' ο Φετφατζίδης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.Στο 24' ο Φράντζιτς με αυτογκόλ έκανε το 3-0, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με πέναλτι του Τόμπσον στο 28'. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντιόγκο στο 88' με σουτ.