Σάββατο 9 Ιουνίου 2012

Πολωνία-Εθνική Ελλάδος -Απολογισμός

Επιτέλους,ώρα για EURO ,ώρα για να ζήσουμε στιγμές που έχουμε ξαναζήσει μόνο το 2004 !Η Εθνική μας έπαιζε τον πρώτο αγώνα της με τη Πολωνία,τη διοργανώτρια και αυτό φαινόταν στο πρώτο ημίχρονο.Δηλαδή ,η Πολωνία είχε μπει πολύ δυναμικά και κατάφερε να αποβάλλει τον Σωκράτη Παπαδόπουλο και να σκοράρει με το Λεβαντόφσκι!Ωστόσο,στο δεύτερο ημίχρονο οι ψυχάρες του Σάντος κατάφεραν να αλλάξουν τα δεδομένα και με τον γερόλυκο Σαλπιγγίδη να σκοράρουν και με τον ίδιο παίχτη να καταφέρουν να κερδίσουν πέναλτι και αποβολή του τερματοφύλακα Σέζνι! Το πέναλτι όμως που εκτέλεσε ο Καραγκούνης δεν μπήκε στα δίχτυα και έτσι δυστυχώς το σκόρ έμεινε στο 1-1.Στο άλλο ματς του ομίλου ,Ρωσία-Τσεχία 4-1 και έτσι πρώτη στον όμιλο η Ρωσία με 3 πόντους 2η και 3η η Ελλάδα με την Πολωνία με ένα πόντο και 4η η Τσεχία με 0