Τρίτη 12 Ιουνίου 2012

Eλλάδα-Τσεχία -Απολογισμός

Αγαπητοί αναγνώστες,(αδέρφια όπως λέει όλους τους οπαδούς της Εθνικής ένας δικός μου)τη πατήσαμε!Η Εθνική της χώρας μας δεν τα πάει καθόλου καλά στην Πολωνία...Άλλο ένα κακό αποτέλεσμα για τη χώρα μας!Ήττα με 2-1 απ'τη Τσεχία και τα πράγματα δυσκολεύουν! Αναλυτικά ,ο αγώνας πήγε κάπως έτσι :
Η Εθνική ομάδα δεν «μπήκε» ποτέ μέσα στο γήπεδο στο πρώτο μέρος. Ανύπαρκτες αλληλοκαλύψεις, με τις κάθετες να περνάνε η μια πίσω από την άλλη, ήρθε το πιο γρήγορο 2-0 στην ιστορία του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.Έπειτα,η Εθνική, όπως και με την Πολωνία, ξύπνησε στα τελευταία λεπτά, προσπαθώντας να απειλήσει, σκόραρε, όμως ο Λανουά κακώς ακύρωσε το γκολ καθώς ο Φωτάκης ήταν στη ίδια ευθεία με τον Σιβόκ.Στο β'ημίχρονο,η Εθνική  μπήκε δυνατά μείωσε με το Γκέκα, μόλις στο 52′, όμως το…καταστροφικό παιχνίδι της Ελλάδας με τα γεμίσματα, καταδίκασε τους διεθνείς στην 1η ήττα !